Nieuws van het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden

Het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden zet dit jaar de archeologie van Nederland in het zonnetje! Dat doen we met o.a. met de grote tentoonstelling ‘Boven het maaiveld’ (vanaf 23 april) en activiteiten als een Nationale vondstendag (zaterdag 12 april).


Zaterdag 12 april: Nationale vondstendag

Een vuurstenen werktuig, Romeinse munt, middeleeuwse kraal, of een prehistorische mammoetkies gevonden? Samen met verschillende partners organiseert het Rijksmuseum van Oudheden voor de tweede keer een Nationale vondstendag. Meer dan tien deskundigen waaronder archeologen, historici, numismatici en faunadeskundigen, zitten klaar in de grote Tempelzaal van het museum, om in Nederland gedane bodem- en strandvondsten van bezoekers te strandvondsten te bestuderen en analyseren. Toegang is gratis, aanmelden via  www.rmo.nl/vondstendag

 

 

 

 

23 april – 7 september 2025: ‘Boven het maaiveld – 25 jaar archeologische vondsten’

Met deze grote zomertentoonstelling viert het Rijksmuseum van Oudheden een kwart eeuw Nederlandse archeologie: van vondst tot vinders en vindplaats, uit heel Nederland en de Cariben. Het is een feest der herkenning vol verrassingen, met meer dan 500 opmerkelijke ontdekkingen uit de periode 2000-2025.

Info: www.rmo.nl/bovenhetmaaiveld

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.